Pociągiem

W okresie wakacji letnich kursują do Świnoujścia bezpośrednie pociągi z wielku miast Polski. Poza tym okresem większość pociągów dojeżdża jedynie do Szczecina, skąd trzeba przejechać do Świnoujścia pociągiem regionalnym (około 1h 20min). Rozład pociągów PKP znajdą Państwo na stronie Rozkład PKP.
Tuż obok dworca kolejowego znajduje się BEZPŁATNA Przeprawa Promowa Warszów. Po przeprawieniu się na drugą stronę kanału możecie Państwo przejść pieszo na ulicę Kochanowskiego (około 2,5km - mapa), lub skorzystać Komunikacji Miejskiej (rozkład KA).

Samochodem

Kierując się do Świnoujście, należy za Szczecinem kierować się drogą krajową numer 3 (część trasy europejskiej E65). Jadąc ulicą Wolińską na rozjeździe przed Świnoujściem należy skręcić w lewo, w ulicę Pomorską, by udać się na Przeprawę Promową Centrum. Przeprawa Promowa Warszów obsługuje głównie mieszkańców miasta Świnoujście. W weekendy, oraz w tygodniu po godzinie 22 mogą nią przejechać osoby spoza miasta. Przeprawa Promowa Centrum stworzona została dla zmotoryzowanych chcących odwiedzić, jak i zatrzymać się na dłużej w Świnoujściu. Po przekroczeniu kanału należy udać się ulicą Karsiborską. Następnie 11 Listopada dojechać do Wojska Polskiego. Ulica Kochanowskiego jest poprzeczna do Wojska Polskiego, a Kwatery Prywatne Maria znajdują się na samym jej początku. Mapa trasy.

Samolotem

W okresie czerwiec-wrzesień uruchamiane jest połączenie lotnicze do Heringsdorfu, znajdującego się kilka kilometrów obok Świnoujścia. Wybierając to połączenie nie trzeba przeprawiać się promem, by dostać się do Kwater Prywatnych na Kochanowskiego. Wystarczy z lotniska wziąć taksówkę (około 13km trasy - mapa).

stat4u